Fatinoğlu Holding Batı Kazakistan bölgesine yatırım yapmakla ilgileniyor

Zakon.kz’nin haberine göre Batı Kazakistan Bölge Valisi Nariman Turegaliev, Türk holdingi Fatinoğlu’nun temsilcileriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede taraflar, Batı Kazakistan bölgesi topraklarında yeni bir yüksek teknoloji üretimi yaratma projesi çerçevesinde işbirliği olasılığını ele aldı.

Nariman Turegaliev, projenin uygulanmasında her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ve şu anda WKO topraklarında Türk sermayesinin katılımıyla yedi işletmenin faaliyet gösterdiğini bildirerek sözlerine devam etti:

“Yatırımların bölgelere çekilmesi devlet başkanının özel kontrolü altındadır. Bölgemiz Türkiye Cumhuriyeti şirketleriyle aktif olarak işbirliği yapmaktadır. 2023 yılı sonunda ticaret hacmi 321,5 milyon dolar, ihracat 303,4 milyon dolar, ithalat 18 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Kuşkusuz, bölgemizde yeni bir yüksek teknoloji üretimi yaratmaya yönelik girişimlerinizin uygulanmasıyla ilgileniyoruz. Kendi adımıza, fikirlerinizin hayata geçirilmesinde kapsamlı destek sağlamaya hazırız”

Ayrıca holdingin bölgeye girişinin yeni teknolojilerin transferi, yeni istihdam yaratılması ve genel olarak bölge ekonomisi üzerinde olumlu bir etki yaratması açısından umut verici bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Fatinoğlu Holding’in dünya pazarındaki en büyük sıhhi tesisat ve radyatör üreticilerinden biri olarak Türkiye’nin en çok ihracat yapan şirketleri arasında yer aldığını belirtmek gerekir.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir