Ödeme Devi PayPal, Bu Dev Altcoin’i Seçti: İşte Detaylar…

PayPal’in stablecoin’i PYUSD, Solana Blockchain’de yayına geçti. Bu, lider altcoin Ethereum ekosisteminin ötesine geçen ilk büyük genişleme. Lansmanla birlikte milyonlarca kullanıcı artık token’i kullanım imkanı elde edecek.

Altcoin Solana ve PayPal arasında stratejik işbirliği

Yakın tarihli bir X gönderisine göre, PYUSD Solana Blockchain’de canlı yayına geçti. Bu da onu stablecoin’e desteğini gösteren en iyi ağlardan biri haline getirdi. Bu yeni işbirliği hem PayPal hem de altcoin Solana için oldukça faydalı. Çünkü, milyonlarca kullanıcının token’a garantili hızda erişim sağlama potansiyelini beraberinde getiriyor.

Özellikle, bu yeni entegrasyon PayPal’a, kullanıcılara daha düşük maliyetle işlem yapma imkanı verecek. Ayrıca, dünya çapında 30 milyondan fazla satıcıya hizmet vermek için Solana ve token uzantısından yararlanma fırsatı sağlayacak. Bu hamleyle PayPal, Ethereum ekosisteminin ötesine adım atmış oldu. Bu yüzden, stablecoin’i PYUSD için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.

PayPal, stablecoin alanında Tether ve Circle ile rekabet ediyor

Aynı zamanda işbirliği, PYUSD’nin küçük ve günlük alımlar için bir ödeme yöntemi olarak kullanımını genişletecek. PayPal USD, piyasaya girmesinden bu yana Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) gibi baskın alternatiflerle rekabet ediyor. Bu nedenle gelişmek için yeni yollar araştırıyor.

PayPal’ın sınır ötesi para transferi hizmeti Xoom, kısa süre önce ABD’li kullanıcıların PYUSD kullanarak uluslararası transferleri finanse etmesine olanak tanıyan yeni bir fonlama seçeneği başlattı. Kullanıcılar, 160’tan fazla ülkedeki alıcılara uygun transferleri finanse etmek için PYUSD kullanıyor. Dahası, bu işlemleri için herhangi bir işlem ücreti ödemiyorlar.

Altcoin Solana’nın hız ve düşük maliyetinden yararlanma

Genellikle Solana’da kaydedilen hacim faaliyetleriyle, bu hareket PYUSD piyasa görünümünü olumlu yönde etkileyebilir. Zaman içinde Solana, saniyede 5.000’den fazla işlem gerçekleştirmeye başladı. Ayrıca, bu işlemlerin maliyeti yalnızca 0,0025 dolar oldu. Rakibi Ethereum ise saniyede 15 işlem gerçekleştiriyor. Ayrıca, tıkanıklık dönemlerinde 1 ila 50 dolar arasında değişebilen daha yüksek ücretler alıyor. Ethereum’la karşılaştırdığımızda Solana önemli ölçüde daha ucuz ücretlere sahip.

Daha fazla bağlam için, Ethereum’da daha yüksek bir maliyetle işlenmesi birkaç dakika sürebilecek aynı işlem, Solana’da birkaç saniye içinde gerçekleşecek. PayPal’ın Blockchain’den sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, “PYUSD’yi Solana Blockchain’den kullanıma sunmak, ticaret ve ödemeler için tasarlanmış istikrarlı bir değere sahip bir dijital para birimi sağlama misyonumuzu daha da ileriye taşıyor” dedi. Sonuç olarak, PayPal ve Venmo cüzdan kullanıcıları Blockchain’den bağımsız bir deneyimin tadını çıkaracaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir