Xiaomi, çift kameralı çocuk akıllı saatini duyurdu

Xiaomi, MITU Children’s Watch S1 olarak isimlendirdiği yeni çocuk saatini Çin’de satışa sunacak. 166 dolar fiyat etiketini taşıyan çocuk akıllı saati özellikleri ile neler sunuyor bakalım.

Xiaomi Mitu Children’s Watch S1 özellikleri

Xiaomi Mitu Children’s Watch S1, 1.78 inç, 448×368 çözünürlük sunan LCD ekrana sahip. Saat, 1GB RAM 8GB depolama alanı sunuyor ve önde 5MP arkada 8MP olmak üzere çift kamera taşıyor. Çift kameraya sahip olması ebeveynlerin hem çocuğu hem de çevresini görebilmesi sağlaması açısından harika.

Akıllı saatte beş ana uydu konumlandırma sistemi (GPS, Beidou, GLONASS, GALILEO ve QZSS) bulunuyor. 90 gün yüksek hassasiyetli yörünge sorgulama, iç mekan konumlandırma, avm konumlandırma, yapay zeka konumlandırma ve konum takibi özelliklerine sahip. Ebeveynler zahmetsizce çocuklarının 90 gün içinde nerede olduklarını görebiliyor. Saat aynı zamanda SOS acil durum işlevine sahip. Çocuk, ev, okul veya tehlikeli bölgeler gibi belirli alanlara girdiğinde veya bu alanlardan çıktığında ebeveynin haberi oluyor. Saat, çocuğun belirlenen yoldan gitmemesi veya gecikmesi gibi durumları da tespit edebiliyor.

Watch S1, çocukların gün boyunca beyin yorgunluğunu, göz yorgunluğunu, stresini, duygularını, kalp atış hızını ve kandaki oksijen seviyesini takip edebilen sağlık izleme özelliklerine de sahip. Koşu, ip atlama gibi farklı kategorilerde 100’den fazla ders mevcut. Saat, hikayeler, müzik, dil, matematik, mantıksal düşünme ve bulmaca oyunlarını kapsayan eğitici uygulamalar da içeriyor. Farklı saat yüzleri de mevcut.

Saat, çocukların arama yapmasına, mesaj göndermesine, arkadaşlarıyla bağlantı kurmasına olanak tanıyan WeChat ve diğer yerel uygulamaları destekliyor. Ebeveynler de Mitu uygulaması üzerinden çocuklarının kimlerle konuşabileceğini kontrol edebiliyor. Saat, çocukların bilgilerinin güvenliğini sağlamak için verileri birden fazla kez şifreleyen güçlü bir veri gizliliği koruma sistemine sahip. Ebeveynler dilerlerse saate şifre de koyabiliyor, uygulamalara erişim izinlerini yönetebiliyor.

Xiaomi, 6 dakika şarjla saatin tam gün kullanım sağladığını iddia ediyor. Son olarak, saat 20 metreye kadar su geçirmez.

Daha Fazla Video

donanimhabercom Instagram Takip Et

Xiaomi’den fütüristik su tabancası

Exadious 2 ay önce

Efsane Türkiye’ye gelse alırım..

E

E_Y_B_H_P_T 2 ay önce

2

O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz. Aynısını küçükken ışıklı ayakkabımda yaşamıştım oradan biliyorum. Ayakkabıma yan bakmaktan düz yürüyemiyordum. Hava atmaktan ziyade o havayı yaşamayı tercih ederim. 7 de olsam 70 de olsam kararım değişmeyecek.

emrahmt 3 ay önce

Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim]

garez41 4 ay önce

Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.

Rindaman 5 ay önce

Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..

D

DH Misafiri 5 ay önce

hocam 4x daha iyi direk hs attirir

Mstt.2010 7 ay önce

Über

SUPERSONICQ 7 ay önce

Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x’e de çekebilirsin falan 😀

SupremeMasterr 7 ay önce

Muskun alev tabancası vs bu

ccguven 8 ay önce

2

İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.

rszx247 8 ay önce

Yakında su atan F18 falanda yaparlar 🙂

X

xsw 8 ay önce

1

Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu…

alex59 9 ay önce

2

Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.

Rhodope Thrax 9 ay önce

fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.

RaptorFX 9 ay önce

Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir